Czym jest Opti-Guard

Opti-Guard jest zestawem powłok zapewniających nierzrównaną ochronę i trwałość wszystkich powierzni wewnętrznych w tym skórzanych, winylowych oraz tkaninowych.

OPTI-GUARD LEATHER

Maksymalna ochrona przed UV dla skóry i winylu Czym jest Opti-Guard Leather & Vinyl?

Opti-Guard Leather & Vinyl to hybrydowa żywica ceramiczno-akrylowa zapewniająca doskonałą pielęgnację skóry samochodowej. Jej hydrofobowa powłoka, w połączeniu z koncentratem absorberów UV, gwarantuje ochronę skóry samochodowej w całym wnętrzu pojazdu. Po nałożeniu powstaje mocna, ale elastyczna powłoka na powierzchni skóry. Dzięki temu Opti-Guard Leather & Vinyl chroni skórzane siedzenia i deski rozdzielcze przed przedwczesnym starzeniem się i pękaniem. Dodatkowo zapobiega innym uszkodzeniom, takim jak przenoszenie kolorów i plamienie. Zapewnia to ochronę zarówno dla skóry, jak i powierzchni winylowych w Twoim pojeździe.

Jak to działa?

Opti-Guard Leather & Vinyl tworzy hydrofobową barierę dla chemikaliów i wody na tapicerce skórzanej i winylowej Twojego samochodu. Żywica zawiera specjalne agenty matujące, aby zapewnić oryginalny wygląd skóry samochodowej. Dlatego, kiedy zdarzą się rozlania, płyn nie wsiąknie w skórę. Gdy ciepło próbuje przenikać plamy kolorów, nie wsiąknie w skórę. Kiedy ciepło próbuje starzeć skórę, promienie UV nie zniszczą skóry. Wynika to z wysokiej odporności na ciecze, promienie UV, brud i zanieczyszczenia. Bez względu na rodzaj skóry w Twoim pojeździe, Opti-Guard Leather & Vinyl zapewnia doskonałą ochronę skóry samochodowej w Twoim wnętrzu.

Dlaczego to ma znaczenie?

Kiedy Opti-Guard Leather & Vinyl jest obficie aplikowany na powierzchnię i pozostawiony do wchłonięcia, żywica wnika w głąb skóry, tworząc trwałe połączenie. Jest to szczególnie ważne dla skórzanych siedzeń, ponieważ są one poddawane ciągłemu zużyciu i ścieraniu. Dzięki temu, że powłoka Opti-Guard Leather & Vinyl wnika głęboko w skórę, jest odporna na usunięcie. Oznacza to, że nie musisz ciągle czyścić skóry samochodowej za pomocą agresywnych środków czyszczących i konserwujących oraz miękkich szczotek. Korzystając z Opti-Guard Leather & Vinyl, zapobiegasz niepotrzebnemu zużyciu i uszkodzeniom Twojego wnętrza ze skóry i winylu.

opti-guard
opti guard fabric

OPTI-GUARD FABRIC

Hydrofobowa, długotrwała ochrona Czym jest Opti-Guard Fabric?

Opti-Guard Fabric to preparat ochronny, który tworzy hydrofobową powłokę, chroniącą tapicerkę samochodową, wykładziny podłogowe, dywany, dachy cabrio oraz inne powierzchnie tekstylne przed działaniem wody i innych substancji. Gdy ciecze mają kontakt z tkaninami, na których zastosowano Opti-Guard Fabric, powierzchnie te odrzucają substancje, a płyny spływają, nie penetrując i nie plamiąc materiału. Dodatkowo, w przypadku materiałów o otwartej strukturze, takich jak miękkie wykładziny, gdzie płyny mogą wnikać w głąb, powłoka zapobiega penetracji włókien i chroni przed trwałymi plamami. Opti-Guard Fabric tworzy hydrofobową barierę między światem zewnętrznym a wnętrzem twojego samochodu.

Jak to działa?

Opti-Guard Fabric tworzy silne wiązanie z włóknami, zapobiegając usunięciu podczas czyszczenia. Oznacza to, że Opti-Guard pozostaje nienaruszony, zapewniając ochronę wnętrza samochodu. To wiązanie między podłożem a powłoką tworzy powierzchnię o bardzo wysokim kącie kontaktu w przypadku kontaktu z cieczami. Ze względu na ten niezwykle wysoki kąt kontaktu, płyny nie są w stanie przyczepić się lub przenikać włóknami i są odrzucane w kroplach. Oznacza to, że hydrofobowa aplikacja zapewnia efekt odbicia lub ślizgu płynów, które mają kontakt z tymi powierzchniami, chroniąc wnętrze twojego samochodu. Działa to podobnie do wody na liściu lotosu – Opti-Guard Fabric zapewnia wysokiej jakości ochronę wnętrza samochodu, tworząc mikrokosmiczną śliską powierzchnię na tkaninach.

Dzięki tym właściwościom Opti-Guard Fabric działa również jako ochrona dla dachów cabrio. Gdy ciecz uderzy w zewnętrzną powierzchnię dachu cabrio, powstają kropelki, które po prostu spływają po powierzchni.

Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania żadnych środków czyszczących związków ścierających, co zapobiega uszkodzeniom materiału. Połączenie z Optimum Fabric Cleaner & Protectant zapewnia stałą ochronę tych powierzchni. Dzięki Opti-Guard Fabric ochrona tkanin w twoim samochodzie zostaje maksymalnie wzmocniona.

https://detailingcrafts.pl/wp-content/uploads/2021/10/img-bubbles-5.png

Zróbmy toZAREZERWUJ WIZYTĘ JUŻ TERAZ